PARTNER STRATEGICZNY

Ambasada Kanady w Polsce
Ambasada Kanady w Polsce

MSPO Kielce 7-10 IX 2021

Pierwsza edycja

Business Mixera

miała miejsce podczas MSPO 2021 w Kielcach i była poświęcona sektorowi obronności oraz bezpieczeństwa.  Agencja Milledion, we współpracy z Ambasadą Kanady w Polsce, zorganizowała ponad 40 spotkań biznesowych między firmami oraz instytucjami z Polski i Kanady. Rozmowy dotyczyły głównie procesu modernizacji polskiej armii.
Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom polsko-kanadyjskiego Business Mixera - zarówno przedstawicielom firm kanadyjskich, którzy zdecydowali się przyjechać do Polski; jak i reprezentantom polskich firm i instytucji, którzy przyjęli nasze zaproszenie i uczestniczyli w spotkaniach. Wyjechaliśmy z Kielc z poczuciem, że udało nam się wzmocnić stosunki polsko-kanadyjskie w wymiarze gospodarczym. Mam nadzieję, że czas i wysiłek okażą się owocne dla wszystkich uczestników. Przede wszystkim jednak zachęcam i zapraszam do udziału w kolejnych spotkaniach w ramach tej inicjatywy.
Francis Dorsemaine
Senior Trade Commissioner

Delegacja kanadyjska na 29. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego - MSPO, 7-10 września 2021

Kanadyjski sektor obrony i bezpieczeństwa obejmuje szeroką bazę przemysłową, oferującą ogromną gamę urządzeń oraz usług dla sektora publicznego i prywatnego. Kanadyjski przemysł jest zaangażowany w czołowe światowe przedsięwzięcia związane z badaniami przyczyniającymi się do rozwoju nowych technologii, doskonalenia produkcji i polepszania usług. Nowe rozwiązania mają zastosowanie m.in. w branży wojskowej czy paramilitarnej, służbie mundurowej i w firmach ochroniarskich. Kanada oferuje konkurencyjne rozwiązania dla platform lądowych, morskich i powietrznych oraz sektora bezpieczeństwa. Proponuje szkolenia oraz szereg innych usług. W tym roku na naszym stoisku mamy przyjemność gościć następujące kanadyjskie firmy: ITPS Canada, GeoSpectrum Technologies Inc., Advantech Wireless Technologies, Base Camp Connect, General Dynamics Mission Systems, OSI Maritime Systems Ltd. oraz Raytheon ELCAN!

Advantech Wireless Technologies jest wiodącym dostawcą rozwiązań komunikacyjnych dla klientów wojskowych i rządowych. Projektujemy, produkujemy i wdrażamy kompleksowe rozwiązania łączności naziemnej, satelitarnej, radarowej i tropo, aby zapewnić niezawodną globalną łączność i realizować misje o znaczeniu strategicznym, a wszystko to z bezkompromisową jakością. Jesteśmy obecni na polskim rynku i prowadzimy sprzedaż sprzętu serwisowanego w Polsce dla polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej.
Base Camp Connect kieruje swoją ofertę do jednostek komunikacyjnych, które potrzebują prostych w użyciu, a zarazem szybkich do wdrożenia, systemów o wysokim stopniu interoperacyjności. Base Camp Connect działa tam, gdzie w sektorze obrony i bezpieczeństwa trzeba połączyć ze sobą obecne i starsze sieci lub sprzęt partnerów krajowych i zagranicznych. BCC oferuje najmniejsze, a zarazem najbardziej wszechstronne rozwiązania możliwe do szybkiego wdrażania — zapewnia najkrótszy na rynku czas integracji i szkolenia. Zapraszamy na stoisko Ambasady Kanady w Polsce, aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach.
General Dynamics Mission Systems to światowej klasy wykonawca i integrator systemów do zastosowań wojskowych, z ponad 100 obiektami na całym świecie. Nieustannie doskonalimy nasze rozwiązania technologiczne i dostarczamy sprzęt, szkolenia a także usługi, które, sprawdzone operacyjnie, zdobyły zaufanie profesjonalistów i liderów wojskowych na całym świecie. Zatrudniamy jednych z najlepszych i najzdolniejszych inżynierów w branży, aby zapewniać zaawansowane projekty, wiedzę koncepcyjną oraz know-how w zakresie wdrażania oraz wyposażania wojska i służby szybkiego reagowania w najnowocześniejszy sprzęt, oprogramowanie i systemy. Nasz globalny sukces wynika z bogatego doświadczenia w inżynierii systemów, ciągłych inwestycji w badania i rozwój, współpracy z liderami branży systemów wojskowych oraz szczególnej koncentracji na obsłudze klienta. Nasze produkty i możliwości: komunikacja lądowa, rozwiązania cybernetyczne, systemy misji powietrznych oraz walka podwodna.
Firma GeoSpectrum Technologies z siedzibą w Dartmouth w Nowej Szkocji to producent oraz dostawca okrętowego sprzętu i systemów akustycznych. Linia produktów obejmuje szeroką gamę hydrofonów, układów i nadajników akustycznych, w tym źródeł o bardzo niskiej częstotliwości, przetworników komunikacji akustycznej, systemów sonarowych typu end-to-end i systemów komunikacji akustycznej. GeoSpectrum dostarcza swoje produkty do sektorów ochrony środowiska, nauki, obronności, energetyki, bezpieczeństwa, rybołówstwa i oceanografii. Od ponad dwóch dekad GeoSpectrum specjalizuje się w niestandardowych rozwiązaniach dostosowanych do potrzeb klientów.
MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA PILOTÓW TESTOWYCH (ITPS) jest zatwierdzoną przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) organizacją szkoleniową (ATO) dla pilotów testowych i inżynierów lotów testowych. MIĘDZYNARODOWE CENTRUM SZKOLENIA TAKTYCZNEGO (ITTC), oddział ITPS, oferuje szkolenia dotyczące pilotażu samolotów wojskowych, w tym szkolenia w zakresie lotów testowych dla wojska i przemysłu. Dział ITTC zapewnia zaawansowane programy szkoleniowe, począwszy od kursu wprowadzającego dla pilotów myśliwców po kursy instruktorskie oraz specjalistyczne z użyciem uzbrojenia. Szkolenia mogą odbywać się w Kanadzie, w kraju klienta lub w formie kształcenia na odległość. Posiadamy światowej klasy obiekty, wyposażone w najnowszy sprzęt do wirtualnego szkolenia w czasie rzeczywistym, a także nowoczesne centrum symulacji.
Marynarka Wojenna każdego dnia staje przed coraz większą liczbą złożonych wyzwań. Dzięki 35-letniemu doświadczeniu i ciągłemu rozwojowi OSI dostarcza rozwiązania nawigacyjne dla okrętów wojennych zwiększające ich możliwości operacyjne, ochronę i bezpieczeństwo. OSI oferuje innowacyjne rozwiązania: od oprogramowania OSI Electronic Chart Precise Integrated Navigation System (ECPINS), wiodącej na świecie aplikacji WECDIS, po INTS – Zintegrowany Mostek Nawigacyjny dla okrętów wojennych. Dzięki oferowanym przez OSI rozwiązaniom, flota zawsze będzie miała przewagę taktyczną. Ponadto, dzięki możliwości dostosowania rozwiązań do specjalnych wymagań poszczególnych marynarek wojennych, okręty będą wyposażone w odpowiedni system, dopasowany pod względem elastyczności rozwiązań, opłacalności, jak i możliwości taktycznych.
Raytheon ELCAN, spółka zależna Raytheon Technologies, od ponad 160 lat (w tym 70 lat w Kanadzie) dostarcza precyzyjne systemy optyczne, pozwalające na wykonanie nawet najbardziej wymagających misji. Nasz sprzęt został sprawdzony w operacjach na wszystkich kontynentach. Wykorzystujemy dogłębną i szeroką wiedzę specjalistyczną, aby wyznaczać nowe standardy jakości, innowacji i wydajności.

Raytheon ELCAN dostarcza zintegrowane, niestandardowe podzespoły optoelektroniczne i optomechaniczne oraz przełomowe technologie dla klientów komercyjnych, cywilnych i wojskowych.